Na predaj je luxusný apartmán vo švajčiarskom Laax

Druh: Byty
Typ: Predaj
Typ bytu: 2-izbový byt
  • 445 000

Popis nehnuteľnosti

Hľadáme klientov na kúpu apartmánov od 53 do 140 m2 v cene od 450000 do 1,2 mil. ChF. Byt sa nachádza pod pohorín Crap Sogn Gion, v rezidencii Cuolm Liung v kantóne Grisons vo Švajčiarsku. 

Oblasť je zaujímavá krásnou prírodou, čistotou, poriadkom a profesionálnymi službami. To je aj dôvod, prečo ju vyhľadávajú dovolenkári.

Byt sa nachádza v architektonicky zaujímavom terasovom komplexe v nadmorskej výške 1023 metrov n/m. Stavba harmonizuje s okolím, kopíruje prírodné kontúry okolitej krajiny. Jednotlivé kaskády sú oddelené veľkou zatrávnenou plochou. Komplex zodpovedá prísnym seizmickým a požiarnym normám. Súčasťou  stavby je aj protiatómový kryt.

Všetky poschodia sú vo vnútri spojené dvojitým elektromechanickým výťahom, ktorý sa dá prirovnať k lanovke. Tento ojedinelý výťah je najdlhší svojho druhu v Európe.

Bytový dom sa nachádza 20 minút autom od mesta  Chur, ktoré je hlavným mestom kantónu.  

V byte je zariadená kuchyňa, s keramickým obložením a podlahou a  kúpeľňa a toaleta. 

Výhľad na statné stromy

V samotných apartmánoch je dobrá svetelnosť. Izby majú presklenú stenu s posuvnými dverami, vstupom na terasu alebo balkón. Terasy a balkóny sú z prírodného kameňa, zábradlia z nerezu a skla.

Majiteľ získa kúpou apartmánu 3 kľúče, ktoré sú naprogramované na otvorenie dvier s povoleným prístupom. Každý byt má k dispozícii odkladací priestor a práčovňu na chodbe.

Je to zaujímavá investícia, ktorá sa dá celoročne zhodnocovať. 

Raj zimných športov  

Laax je športovým horským strediskom komplexu Flims-Laax.  Viac: https://www.laax.com/

Celkovo sa nachádza v pohorí Alpy Glaronesi, ktoré rozdeľuje Švajčiarsko na severnú a južnú časť. Ako jedno z významných stredísk zimných športov v Európe je známe tým, že ponúka vysokú istotu dobrých snehových podmienok.

Lyžiarov priťahuje 220 kilometrov udržiavaných lyžiarskych a snowboardových tratí. Lyžovať môžete v nadmorskej výške od 1100 do 3018 metrov, trasy sú pre lyžiarov všetkých výkonnostných tried.  

Môžete vyskúšať aj heliskiing, teda adrenalínové lyžovanie v panenskej prírode na prachovom snehu, na ktoré potrebujete špeciálne lyže. Do týchto výšok a končín sa nedostanete vlekom, ale vrtuľníkom.   

Na svahu nie je tlačenica

Lyžiari milujú trasy v Laax preto, že si na nich naozaj oddýchnu. Sú také rozsiahle, že na nich majú pocit oddychu a slobody. Hoci je tam návštevnosť vysoká, na rozľahlých svahoch nie je turistická tlačenica.

Vďaka profesionálnej škole snowboardu freestyle academy, sa táto oblasť stala eldorádom klasických a half pipe snowboarderov. V januári sa tam odohráva Burton European Open, najväčšie stretnutie priaznivcov tohto športu v Európe.

V lete sa môžete v tejto oblasti bicyklovať a robiť pešie túry. Nájdete tam vyše 230 kilometrov dráh na horské bicyklovanie a vyše 250 km prechádzkových chodníkov, ktoré vedú na rozmanité panoramatické miesta. Môžete si zahrať tenis, zajazdiť si na koňoch po okolitej krajine či zaplávať v špičkových plavárňach. 

Vychutnáte si čaro rétorománčiny

Laax sa nachádza v nadmorskej výške 1023 metrov nad morom, má rozlohu zhruba 35 kilometrov štvorcových a žije tam 1500 obyvateľov. Susedí s dedinami Elm, Falera, Flims, Ruschein, Sogogn, Schluein.

V tomto kantóne sa hovorí prevažne nemčinou. Zachoval sa tam aj pôvodný jazyk rétorománčina, ktorý má keltské korene.

V Laaxe nie je núdza o skibary a kaviarne, otvorené do nočných hodín. Reštaurácie a siete obchodov ponúkajú povestné miestne špeciality ako divina, sušené mäso i syry. 

Cesta trvá len 10 minút z odbočky autostrády na trase Zürich-Milano cez San Bernardino. Z Milána sa dostanete autom do Laax za 150 minút, z Zürichu alebo Lugana za 90 minút, z Chur za 20 minút.

Viac informácií na 0907 560 107 

Vlastnosti

Status:
aktívne
Vlastníctvo:
firemné
Stav:
novostavba
Celková plocha:
53 m2
Úžitková plocha:
51.07 m2
Poschodie:
2
Počet poschodí:
15
Počet izieb:
2
Výťah:
áno
Energetický certifikát:
A
Klimatizácia:
áno
Káblová televízia:
áno
El. napätie:
230V
Parkovanie:
vlastné vyhradené
Voda:
verejný vodovod
Garáž:
áno - 1
Materiál:
iné

Pozrieť na mape

Maklér

JUDr. Elena Klamárová

konateľ
  • Slovensky |
  • Česky |
  • English |
  • Pусский
narks
JUDr. Elena Klamárová

Radi Vám poradíme