Ponúkame investíciu v Pontresine, blízko St.Moritzu

Druh: Byty
Typ: Predaj
Typ bytu: 3-izbový byt
  • 1 900 000
  • švajčiarskych frankov

Popis nehnuteľnosti

Ponúkame investíciu vo švajčiarskom alpskom stredisku Pontresina, v kantóne Grigioni, v oblasti Engadina, iba 5 kilometrov od presláveného St.Moritzu.

Ponúkame 3,5-izbový byt v komplexe Schlossshotel, obložený prírodným kameňom. Obytná časť je 116 m2, má balkóny a samostatnú pivnicu s práčovňou. Celková rozloha je 132 m2. Cena je 1,9 mil. plus 50.tisíc švajčiarskych frankov za parkovací box v podzemnej garáži. 

Zdravá voda, romantické výhľady

Tradičným umením sú poznačené aj alpské pitné fontánky, ktoré celoročne poskytujú zdravú pitnú vodu. Mimochodom voda z kohútikov v domácnostiach je v tejto oblasti veľmi čistá, nemusí byť ani chemicky upravovaná.

Okná domov a hotelov v Pontresine ponúkajú vzrušujúce výhľady na mohutné horské masívy ako je Piz Bernina alebo majestátny ľadovec. V lete sa môžete vynadívať na rozkvitnuté pasienky s alpskými kravami. Pontresina sa totiž nachádza v nadmorskej výške 1800 metrov.  

Nároční turisti z celého sveta

Aj keď má Pontresina iba 1900 obyvateľov, v letnej a zimnej sezóne sa ich stav niekoľkonásobne zvyšuje. Prichádzajú  charterovými letmi na blízke letisko, kde môžu pristávať aj väčšie dopravné lietadlá.

Mieria tam z celého sveta nároční turisti ako bankári, filmové hviezdy či priemyselníci. Ubytovanie nájdu v množstve hotelov.  

Zaujímavý trh s nehnuteľnosťami

Ubytovanie ponúkajú aj investičné byty na prenájom, ktoré poskytujú ubytovanie pre turistov s rodinami. Reštaurácie sa predbiehajú, ktorá pripraví najchutnejšiu divinu, miestnu špecialitu.  

Trh s realitami je zaujímavý a ceny nehnuteľností, ale aj prenájmov sú vysoké. Hovorí sa, že v blízkosti St. Moritzu je drahá aj pivnica.

Stovky možností v lete i v zime

Turisti si užívajú nespočetné možnosti aktivít, ktoré táto oblasť ponúka. Od miernych prechádzok na čistom vzduchu po vysokohorskú turistiku.

Na túre si môžu vychutnať pískanie svišťov, ktoré si takto dávajú signály, že sa niekto blíži. Alebo klopkanie kamzíkov, ktorých kopytá vydávajú tieto zvuky, keď preskakujú zo skaly na skalu. 

Turisti tam nájdu cyklistické trate, bobovú dráhu, golfové ihriská, športový rybolov, konské pólo či populárny kite surfing. Môžu sa previezť úzkokoľajkou chránenou UNESCO.

A predovšetkým si v týchto končinách všimnú osobitnú atmosféru, čistotu a poriadok. Oblasť je známa vysokou bezpečnosťou.

St. Moritz, 5 km od Pontresiny, je uznávaná dovolenková destinácia vo Švajčiarsku. Za štýlom, eleganciou a luxusom chodí tisíce turistov. Svoje stopy tu nechali celebrity ako Charlie Chaplin, rodina Kennedy, Alfred Hitchcock, Brigitte Bardot, Thomas Mann či princ Charles. Čo ich priťahuje? Krása prírodných scenérií, kvalitné služby, lyžiarske trate a preslávené kúpele. St. Moritz patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. V jeho okolí nájdu:

 

Vlastnosti

Status:
aktívne
Vlastníctvo:
firemné
Stav:
novostavba
Celková plocha:
132 m2
Úžitková plocha:
116 m2
Poschodie:
1
Počet poschodí:
3
Počet izieb:
3
Plocha balkóna:
10 m2
Balkón:
áno - 1
Kúpeľňa:
áno
Počet kúpeľní:
2
Výťah:
áno
Káblová televízia:
áno
El. napätie:
230V
Parkovanie:
vlastné vyhradené
Voda:
verejný vodovod
Materiál:
tehla
Zateplený objekt:
áno
Vykurovanie:
vlastné
Pivnica:
áno
Pivnica plocha:
3 m2

Pozrieť na mape

Maklér

JUDr. Elena Klamárová

konateľ
  • Slovensky |
  • Česky |
  • English |
  • Pусский
narks
JUDr. Elena Klamárová

Radi Vám poradíme